Šilumos siurbliai su tiesioginiu šildymu nustato naujus standartus

Šilumos siurbliai su tiesioginiu šildymu nustato naujus standartus
Šildymo rinkoje jaučiamas sujudimas. Dėl didėjančių šildymo išlaidų ir aplinkos apsaugos poreikio vis dažniau nusprendžiama naudoti šilumos siurblius. Ši technologija, naudojanti aplinkos šilumą iš vandens, žemės ar oro, pasiteisina jau dešimtmečius ir yra nuolat tobulinama. Ypač dažnai pasirenkama žemės šiluma, kurią galima naudoti įdiegus dviejų šilumos siurblių sistemas: vandens ir gliukolio tirpalo sistemą ar sistemą su tiesioginiu garinimu. Abi sistemos turi pranašumų ir yra užkariavusios savo rinkos dalį. Vandens ir gliukolio tirpalo sistemos lenkia kitas pardavimų skaičiumi, tačiau vertinant efektyvumą jos nusileidžia sistemoms su tiesioginiu garinimu.

 

Tiesioginio garinimo sistemų eksploatavimo sąnaudos yra mažesnės dėl aukštesnių našumo rodiklių.

Palyginti su vandens ir gliukolio tirpalo sistemomis, tiesioginio garinimo sistemos leidžia sutaupyti apie 15 proc. eksploatavimo išlaidų. Aukštesni našumo rodikliai pasiekiami atsisakius vandens ir gliukolio tirpalo, cirkuliacinio siurblio bei papildomo šilumokaičio. Aukšti tiesioginio garinimo sistemos našumo rodikliai buvo patvirtinti bandant prietaisą Austrijos tyrimų ir bandymų centre „Arsenal Research“ Vienoje. Laboratorijoje buvo testuojami modeliai „GMDW 11 plus“ ir „GMDW 15 plus“ – abu pagal šiuo metu galiojantį standartą EN14511 pasiekė net 5,1 našumo rodiklį (esant E4/W35). Atitinkamai palyginus su vandens ir gliukolio tirpalo sistema, šis rodiklis, esant S0/W35, atitiko normą. „Ochsner“ sistemos pasižymi nepriklausomų ekspertų patvirtintais aukštais našumo rodikliais, kuriuos lemia mažesnis garinio siurblio energijos naudojimas.

„Ochsner“ sistemos pasižymi nepriklausomų ekspertų patvirtintais aukštais našumo rodikliais, kuriuos lemia mažesnis garinio siurblio energijos naudojimas.

Kolektorius kloti – paprasta

Našumo rodiklis yra ne vienintelis tiesioginio garinimo sistemų privalumas. Praktinis skirtumas juntamas vos pradėjus kloti horizontaliuosius kolektorius. Pakloti vandens ir gliukolio tirpalo kolektorius iš PVC vamzdžių, kurių ilgis siekia nuo 100 iki 200 metrų, dėl nesilankstančios medžiagos užtrunka ilgai, nes vamzdžius reikia prispausti akmenimis arba žemėmis, be to, jų posūkio kampas yra didelis. Esant neigiamai arba nulinei temperatūrai, klojimo darbai tampa nemalonūs.

Plastiku dengti tiesioginio garinimo sistemos vario kolektoriai yra elastingi, t. y. išlaiko suteiktą formą, kurią galima keisti esant bet kokiai temperatūrai. Toks klojimas trunka trumpiau ir gali būti atliekamas be papildomų pagalbininkų.

Norėdama išvengti netolygaus šilumos perdavimo, susidarančio dėl nevienodo slėgio nuostolio, iš atskirų kolektoriaus žiedų sistemoje bendrovė „Ochsner“ papildomai įdiegė „Venturin“ skirstytuvą.

Šaldymo technikos pridavimą eksploatuoti atlieka specialistai

Dažnai girdime argumentų, kad pakloti tiesioginio išgarinimo sistemą gali tik įmonės, kurios turi šaldymo įrangos montavimo sertifikatą ir naudoja specialią techniką. Tai – netiesa. Varinius kolektoriaus vamzdžius gali pakloti kiekvienas specialistas, nes tai padaryti yra paprasta, o šaldymo įrangos pridavimą eksploatuoti vykdo specializuotos įmonės, kurios tai atlieka greitai ir profesionaliai. Pridavimo eksploatuoti metu dalyvauja klientų aptarnavimo atstovas ir klientas – tuo metu patikrinamos visos sistemos funkcijos ir vartotojas išsamiai supažindinamas su šilumos siurblio eksploatavimo bei priežiūros tvarka.

                 Tiesioginio garinimo sistemai nereikalingas vandens ir gliukolio tirpalo padavimo siurblys bei šilumokaitis.

Šiuolaikinės technologijos ir svarbus praktinių žinių poreikis

Tiesioginio garinimo sistema yra moderni technologija, kuriai keliami ypač aukšti kokybės reikalavimai, dėl to ją rekomenduoja geriausi gamintojai, turintys ilgametę praktiką šilumos siurblių srityje.

Tačiau vien dėl šios priežasties tiesioginio garinimo sistemoms tenkanti rinkos dalis niekada neprilygs vandens ir gliukolio tirpalo šilumos siurblių rinkos daliai. Be to, vandens ir gliukolio tirpalo sistemoms tenkanti rinkos dalis yra tokia didelė todėl, kad šios sistemos dažnai naudojamos giluminiuose gręžiniuose. Palyginus vien horizontalių kolektorių rinkos dalį, skirtumas tarp abiem sistemoms tenkančios rinkos dalies būtų gerokai mažesnis.

„Ochsner“ siūlo individualiems poreikiams pritaikytas sistemas

„Ochsner“ yra vienas iš nedaugelio tiekėjų, siūlančių visą spektrą sistemų, todėl atsižvelgdamas į kliento pageidavimus gali pasiūlyti tinkamiausią sistemą. Žinoma, tai nereiškia, kad bus siūloma tik tiesioginio garinimo sistema. Atsižvelgiant į padėtį konkrečioje vietovėje klientui bus rekomenduojama tinkamiausia šildymo sistema, t. y. naudojanti vandenį, orą ar žemės šilumą, vandens ir gliukolio tirpalą ar tiesioginį garinimą. Jei klientas pageidauja naudotis šaldymo funkcija, jam bus pasiūlyta vandens ir gliukolio tirpalo šilumos siurblių sistema.

Galutinis sprendimas priimamas vietoje atsižvelgus į kliento poreikius ir parinkus tinkamiausią sistemą: esminių pranašumų turinčią tiesioginio išgarinimo sistemą arba vandens ir gliukolio tirpalo siurblį, kurį įrengti kainuoja šiek tiek pigiau.